Canlı Destek
Mail Gönder
Telefon
Kategoriler

DAHA VERİMLİ NASIL ÇALIŞABİLİRİM?

Verimli çalışma, kısa zamanda en kalıcı öğrenmeyi sağlamak demektir. Bunun için,

1- İyi bir ders çalışma programı ve zaman yönetim planı yapılmalı ve o plana çok gerekli bir şey yoksa mutlaka sadık kalınmalıdır.

2- Planda 50dk. çalışma, 10 dk. mola şeklinde periyotlar olmalıdır. 50 dk. çalışmanın 15 dk. sı konu tekrarı, 25 dk. sı soru çözümü şeklinde değerlendirilmelidir. Çok bildiğiniz konu bile olsa mutlaka konu tekrarı yapılmalıdır. 10 dk.lık molada  TV, telefon olmamalıdır. Molada derse ilişkin hiçbir şey düşünmeden zihninizi boşaltmalısınız.

3-Çalışma odanızda dikkat dağıtıcı bir şey olmamalı. Sıcaklık ve ışık iyi ayarlanmalı.

4-Odanız ve masanız düzenli olmalı. Masada sadece çalışacağınız materyal olmalı. Onun dışındaki kitap, defter vs kitaplıkta olmalı.

5- Çalışma odanızda mümkünse yatak olmamalı.

6- Ders çalışırken ilk önce defterden başlayın. Önemli yerleri çizin ve not alın. Ardından konu anlatım kitabını okuyun ve çözümlü soruları inceleyerek kendiniz çözmeye çalışın. Sonra soru bankasına geçin. Soru bankasından ilk önce kolay soruları çözüp daha sonra orta ve zor sorulara geçin. Çözemediklerinizi önce kitaptan, defterden, internetten araştırın, arkadaşınıza sorun  sonra öğretmene sorun. Araştırmadan öğrenemezsiniz.

7- Kalıcı öğrenmede tekrar önemlidir. O gün işlenen konu mutlaka o gün tekrar edilmelidir. Ayrıca haftalık ve aylık tekrarlar yapılmalıdır.

8- Kalıcı öğrenme için şifreleme ve resimlemenin her ikisini de bir arada yapabileceğiniz zihin haritaları kullanılmalıdır. Bu yöntem ders çalışırken dikkatinizin dağılmasını da önler.

DAHA VERİMLİ NASIL ÇALIŞABİLİRİM?
Yağcılar İçi Vardar İşhanı Kat:3 Efeler / AYDIN
0256 213 63 33
iletisim@aydincozumkurs.com
www.aydincozumkurs.com ©
X